Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Prologis v regionu pronajal 520 tisíc m2 hal

Developerská společnost Prologis ve druhém čtvrtletí letošního roku ve střední a východní Evropě pronajala 520 tisíc metrů čtverečních skladů a hal, což je meziročně o 86 procent více. Společnost o tom informovala s tím, že více než polovinu (57 procent) z toho představují smlouvy uzavřené v Polsku.

Většinu, 274 tisíc metrů čtverečních, tvoří obnovené nájemní smlouvy. Nově podepsané smlouvy se týkají 157 tisíc metrů čtverečních. Zbytek jsou pouze krátkodobé pronájmy. Obsazenost průmyslových prostor developera v regionu mírně vzrostla na 901 procenta.

Společnost Prologis ve druhém čtvrtletí koupila logistický park R6, přejmenovaný na Prologis Park Prague Airport. Jedná se o pozemky o rozloze 33 hektarů ležící severozápadně od Prahy pět minut jízdy od Letiště Václava Havla. Prologis následně v parku zahájil výstavbu spekulativní budovy o rozloze 30 tisíc metrů čtverečních.

Developer měl ve druhém čtvrtletí ve výstavbě celkem sedm průmyslových budov o celkové rozloze více než 131 tisíc metrů čtverečních.

Globálně působící firma s kořeny v USA Prologis se zaměřuje na výstavbu skladů a průmyslových nemovitostí. Vlastní a spravuje nemovitosti ve 21 zemích světa. V ČR nabízí v sedmi parcích s celkem třemi desítkami budov přes 660 tisíc metrů čtverečních průmyslových ploch. V regionu střední a východní Evropy jeho portfolio čítá 3,7 milionu metrů čtverečních.

 

Zdroj: eulog