Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Nájemné komerčních nemovitostí poroste

Nová zpráva společnosti Prologis, developera a provozovatele industriálních nemovitostí, ukazuje, že výše nájemného v příštích letechporoste o 5 % každý rok. Hlavními hnacími motory růstu nájmů mají být strukturální faktory a oživení v běžném provozu.

Prologis provedl hloubkovou analýzu celosvětových nájmů v logistických nemovitostech. Ve zveřejněné zprávě výzkumný tým společnosti odhaduje, že všeobecná výše nájmů v letech 2014 až 2017 poroste o více než pět procent ročně a že během tohoto čtyřletého období dosáhne celkového nárůstu o 20 až 25 %. Tento výhled je podporován trendem pozorovaným ve strukturálních faktorech a oživení v běžném provozu.

„Výše nájmů v současné době stále příliš nepodporuje novou výstavbu, ale snižující se míra neobsazenosti tuto dynamiku změní,“ řekl Chris Caton, vice president a ředitel Prologis Research. „Kromě toho spolu se zvyšujícími se hladinami reprodukčních pořizovacích cen v souvislosti s celosvětovým ekonomickým růstem očekáváme, že mírně vzroste nájemné požadované k ospravedlnění nové výstavby a v jeho důsledku přijde období očekávaného zvyšování nájmů a především dojde k cyklickému oživení na trzích ve Spojených státech a v Evropě.“

Kompletní zpráva v angličtině je dostupná na webových stránkách www.prologis.com.

 

Zdroj: logisticsatoz