Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Největší balíkové překladiště v ČR otevřeno

Nové centrální překladiště pro balíkové zásilky, které je největším logistickým centrem tohoto typu v České republice, otevřela společnost PPL, Professional Parcel Logistic, v Říčanech u Prahy.

„K výstavbě tohoto logistického komplexu nás vedl stále rostoucí počet zásilek a již nedostačující kapacita původního překladiště,“ vysvětlil Pavel Horák, generální ředitel společnosti PPL CZ a dodal, že narůstající počet balíků zvládne společnost především díky modernějším technologiím a vyšší kapacitě.

Objekt je situován do logisticky výhodné lokality Říčany – Jažlovice u dálnice D1 a zároveň slouží jako regionální depo pro oblast východní části Prahy a Středních Čech. Hodinová kapacita překládaných zásilek se zvedla ze 4 na 14 tisíc a v případě propojení s depem až na 18 tisíc zásilek za hodinu. Celkem je k dispozici přes 190 nakládacích a vykládacích ramp pro kamiony a dodávky. Válečková dráha dosahuje délky téměř 3 km, s maximální rychlostí 3 m/s.

Celková plocha překladiště dosahuje 12 000 metrů čtverečních. Investice vynaložené na výstavbu se vyšplhaly až na 24,7 milionů eur. „Otevřením nového HUBu můžeme zákazníkům nabídnout ještě rychlejší, flexibilnější a spolehlivější doručení než je tomu dnes,“ konstatuje Pavel Horák.

 

Zdroj: logisticsatoz