Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Penny Market otevře u Plzně nový sklad

Obchodní řetězec Penny Market otevře v dubnu v Dobřanech na Plzeňsku logistický areál a velkosklad pro Plzeňský, Karlovarský, Jihočeský a část Středočeského kraje.

Firma do stavby investuje necelých 400 mil. korun. Začala nabírat stovku lidí, zájem je obrovský, řekl ČTK starosta šestitisícového města Marek Sýkora.

V lednu a v únoru bude Penny Market dělat výběrová řízení na jednotlivé pozice. Po dohodě jsme zveřejnili na webu města pracovní pozice, aby lidé mohli posílat do sídla Penny přihlášky a životopisy," uvedl.

Na stovku míst už je 230 uchazečů. Řetězec potřebuje lidi se základním vzděláním i středoškoláky. Podle Sýkory se hlásí většinou lidé, kteří mají zaměstnání. Bydlí v Dobřanech, ale pracují někde jinde, a tak chtějí mít práci ve svém bydlišti, řekl.

Řetězec postaví také supermarket, po němž obyvatelé Dobřan dlouho volají. Přijme dalších 20 lidí. „S investorem jsme se navíc dohodli, že nám nad ním vybuduje multifunkční objekt nového zdravotnického střediska včetně zázemí v hodnotě asi 15 milionů korun," uvedl Sýkora.

Logistický sklad bude zásobovat významnou část prodejen Penny Market v ČR. Desetihektarová plocha, kde areál vzniká, patřila hlavně soukromníkům. Město tam vlastnilo jen část plochy.

 

Zdroj: logistika.ihned