Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Penny Market otevřel nový logistický sklad

Desetihektarové logistické centrum obchodního řetězce Penny Market, otevřené minulý pátek, má přilákat další investory do zhruba 30hektarové průmyslové zóny na okraji šestitisícového města Dobřany. Díky Penny už je tam vybudovaná infrastruktura pro další rozvoj, řekl to starosta Marek Sýkora.

"Investice Penny, díky níž se otevírá nová rozvojová zóna, by měla přitáhnout sofistikované výrobní firmy, které by vytvořily pracovní místa s vyšší přidanou hodnotou. V územním plánu je dalších 20 hektarů, většinou soukromých pozemků," uvedl. Město má navíc hned naproti průmyslovou zónu Za Nádražím, kde nabízí k prodeji 5000 m2 pozemků se sítěmi a připravuje dalších 2,5 hektaru. Radnice už tam jedná s několika zájemci; na velkou plochu k Penny se zatím nikdo nehlásí.

V zóně Za nádražím jsou tři firmy, kteří dávají práci zhruba 200 lidem. Jde o německou strojírenskou firmu GP Trade, německý Ensinger, který obrábí plasty, a servisní a prodejní středisko zemědělské, komunální a zahradní techniky Strom. Stejný počet pracovníků je v zóně Za Stodolami, kde jsou také tři investoři. Hlavními jsou britská Loma, výrobce přístrojů pro kontrolu potravin a léčiv, a západočeské metalurgické centrum pro výzkum a vývoj kovových materiálů Comtes FHT. Obě firmy s vyšší přidanou hodnotou mají podle Sýkory rozvojové plány. Comtes FHT investoval za poslední dva roky 350 milionů korun.

Za těmito firmami je tenisová hala a za ní další čtyři hektary městských pozemků. "Ale to není územním plánem schválené pro průmyslovou výrobu, ale pro sport, rekreaci a volný čas. Něco podobného jako tenisovou halu by tam mohl investor postavit," řekl. Starosta by tam rád viděl například další sportovní komplex s hotelem a restaurací.

Počet obyvatel Dobřan se díky práci a novým bytům zvýšil za deset let o desetinu na více než 6000.

 

Zdroj: eulog