Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Faurecia Plzeň zaměstná stovky lidí

Společnost Faurecia, která dodává součástky automobilovému průmyslu, pokračuje v rozvoji svých průmyslových aktivit v České republice. V pátek 18. října Faurecia oficiálně zahájila v novém závodě nedaleko Plzně výrobu autosedaček. V následujících letech zaměstná dle odhadu až 800 lidí a hledá i zaměstnance do sekce logistiky.

Slavnostního otevření nového závodu Faurecia Plzeň, který bude pracovat v režimu Just-In-Time(JIT), se zúčastnil i Yann Delabrière, generální ředitel a předseda představenstva společnosti Faurecia. V závodu se budou vyrábět především kompletní sedačky hlavně pro BMW řady 1 a další typy. Sekvenční systém výroby zaručuje perfektní a rychlé dodání kompletních sedaček dále do závodů BMW v Lipsku a Regensburgu.

Tak, jak jsou v Čechách hotové sedačky do přepravních vozů naloženy, se rovnou po převozu montují do vozidel BMW. Minimalizují se tak zbytečné skladové úkony a šetří se tím i čas. Od chvíle, kdy jsou sedačky u Nýřan naloženy k přepravě do Německa, uplyne pouhých 15 hodin do momentu, kdy jsou již na svých místech ve vozech BMW. K tomu přispívá i výhodná geografická poloha nového závodu vůči Německu, která byla jedním z důležitých faktorů pro výběr lokality. Úspěšná realizace těchto „dálkových koncepcí JIT“ byla v minulosti hlavním faktorem pro ocenění společnosti Faurecia ze strany BMW.

Výstavba nového závodu pro výrobu autosedaček začala v závodě mezi obcemi Nýřany, Úherce a Zbůch v listopadu loňského roku. Od té doby bylo v novém závodě Faurecia zaměstnáno přes 420 lidí. „Do konce roku 2015 by se počet zaměstnanců v našem závodě měl zdvojnásobit. Celý provoz je v tuto chvíli plně funkční, ale už teď se připravuje další výrobní linka, která dá práci dalším lidem z Plzeňského kraje,“ říká ředitel nového závodu Vladimír Suchý.

Investici s bezmála tisícovkou nových pracovních míst pomohla do Nýřan přilákat developerská společnost Panattoni, která pro Faurecii postavila i budovu, ve které bude působit. „Nadále probíhá nábor nových zaměstnanců již pro příští rok,“ komentuje situaci v náboru zaměstnanců Stanislava Plachá, personální ředitelka pro ČR. „Pro tento závod jsou poptáváni specialisté a odborníci do všech oddělení, do výroby, kvality, logistiky a údržby.“

Volné pracovní pozice najdou uchazeči na internetových stránkáchwww.faurecia.jobs.cz nebo www.agenturatriangle.cz, kde jsou volné pozice pravidelně aktualizovány.

 

Zdroj: logisticsatoz