Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Místo skladů v Liboci vyroste nová čtvrť pro 15 tisíc lidí

V Liboci by mohla vyrůst úplně nová čtvrť. To je ale zatím hudba budoucnosti. Developer má zatím jen malou část pozemků z potřebných 70 hektarů.

Koupí obřího logistického centra Westopoint v Ruzyni získala developerská společnost Central Group cenné pozemky. Na nich chce v oblasti mezi Oborou Hvězda a Divokou Šárkou vystavět zcela novou čtvrť pro patnáct tisíc lidí. „Počítáme s komplexním rozvojem lokality včetně prvků občanské vybavenosti, jako jsou komerční nemovitosti, dostatek volných zelených ploch či nové zastávky MHD,“ sdělil pro Metro.cz Jiří Vajner, obchodní ředitel společnosti.

S rozvojem šestka počítá, zatím vše zůstává na papíře

Podle portálu Liboc.info by na pozemích, na kterých se nacházejí sklady, měly vyrůst až sedmipatrové domy. Podle Jiřího Vajnera je celý projekt zatím ve stádiu návrhu a rozvoj oblasti je tak otázkou mnoha let.Firma totiž nemá většinu potřebných pozemků pro výstavbu. Například velký komplex vlastní v Ruzyni armáda, stávající sklady a kanceláře mají také své vlastníky a provozovatele. „V každém případě platí, že v nejbližších několika letech máme v plánu celý skladový areál dále provozovat a pronajímat jednotky stávajícím i novým nájemcům,“ dodává Vajner.

Už před čtyřmi lety radnice Prahy 6 vyhlásila urbanistickou soutěž „Transformace industriálního území Ruzyně na novou obytnou čtvrť Prahy 6“ hledající vhodné návrhy pro obytné čtvrti s úplnou vybaveností včetně škol, obchodů, služeb a nebytových prostor. Ocenění získaly návrhy čtyř architektonických kanceláří, v roce 2012 je šestka požádala, aby přišly se společným návrhem. Vloni radnice podala jménem majitelů pozemků žádost o změnu územního plánu.

 

Zdroj: metro