Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Prologis postaví pro MALL.CZ halu v Jirnech

Objem zboží, které si zákazníci objednávají přes e-shop MALL.CZ, roste každoročně o více než 30 % a počet jejich položek před Vánoci dosáhne 200.000 položek. Největší internetový obchod v ČR si z toho důvodu nechá od společnosti Prologis na míru zbudovat 30.000 metrů čtverečních skladových ploch v Prologis Park Praha-Jirny u dálnice D11.

„Se stoupajícím obratem a podílem na trhu zkvalitňujeme i servis pro naše koncové zákazníky. Na prvním místě je rychlost zpracované objednávky, kontrola zboží a samozřejmě expedice. Tomu všemu by měly nové prostory postavené přesně podle našich požadavků a potřeb přispět,“ říká Oldřich Petránek, International Operations Director v MALL.CZ.

Největší tuzemský internetový prodejce s developerskou společností Prologis již podepsal Smlouvu o smlouvě budoucí. Moderní distribuční areál bude tvořit vedle skladovacích ploch i kancelářské zázemí o rozloze 3000 metrů čtverečních. MALL.CZ navíc bude mít v areálu možnost rychlé expanze.

Podle Michala Barthella, Senior consultanta v oddělení průmyslových nemovitostí poradenské společnosti DTZ, bude mít nová centrála MALL.CZ několik specifik: „Prioritou bylo maximální zvýšení efektivity skladování a tím minimalizace nákladů, což přispěje k dalšímu rozvoji společnosti MALL.cz. Proto dojde ke zvýšení světlé výšky na 12,5 metrů, což umožní realizaci efektivního řešení skladování formou mezaninu. Stejně tak i podlaha bude mít zvýšenou nosnost, než je standardních 5 tun/m2 z důvodu instalace výše zmíněných mezaninů.“

ProLogis Park Praha-Jirny je moderní distribuční park, v němž se v současné době nachází 6 skladových objektů o celkové výměře téměř 200 000 m2. Po dokončení bude mít park 13 objektů o celkové ploše 345.000 m2. Mezi nejvýznamnější nájemce patří společnosti Globus, DHL, Toyota Tsusho, Thimm Obaly, LGI nebo Rosa Market. A nově rovněž MALL.CZ.

 

Zdroj: logisticsatoz