Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Linde Material Handling rozšířilo portfolio tahačů a plošinových vozíků

Společnost Linde Material Handling (Linde MH), přední evropský dodavatel manipulační techniky, uvedla na trh nové modely produktové řady tahačů a plošinových vozíků. Kromě šestitunového tahače nabízí Linde MH nově také model s  tažnou kapacitou osmi tun a plošinový vozík W08 s nosností osm set kilogramů a tažnou silou sedm tun. 
 
Všechny vozíky využívají nejmodernější technologie a svou úrovní ergonomie se blíží automobilům. Řidičům jsou k dispozici tři různé jízdní režimy, automatické přidržení na skloněné trase při zastavení a automaticky aktivovaná parkovací brzda, odpružená kola, bezpečnostní asistent Linde Curve Assist pro automatickou redukci rychlosti v zatáčce, boční výměna baterie a především široká škála doplňků pro vybavení přímo na míru požadavkům zákazníka.
 
Nejnovější modely tahačů P60P80 se uplatní především ve výrobních halách, venkovních prostorách průmyslových podniků a na letištích. Stále častěji jsou využívány také jako tažná zařízení pro logistické a tovární přepravní vláčky. Díky tažné síle šest až osm tun mohou přemisťovat náklady přes stoupání a na nakládacích rampách. Vyšší šasi tahače pak umožňuje bez námahy překonávat nerovnosti povrchu, jakými jsou například kolejnice nebo výmoly. Tahače mají odpružená všechna tři kola, čímž jsou tlumeny vibrace způsobené nerovností terénu a je zajištěn ještě vyšší uživatelský komfort. Prvky odpružení zadní nápravy plošinového vozíku jsou vzhledem k přepravovanému nákladu dodatečně zesílené. 
 
Tahače a plošinové vozíky jsou poháněny bezúdržbovým 4,5 kW střídavým elektromotorem, díky němuž je možné dosáhnout rychlosti pojezdu až 20 km/h. Obsluha může volit mezi třemi různými režimy výkonu – efektivním, ekonomickým a výkonným režimem. Vozík lze tedy provozovat co nejúsporněji, ale zároveň tak, aby jeho výkon odpovídal požadované činnosti. Řidič může na displeji kdykoliv použít tlačítko ECO, díky němuž přepne z efektivního či výkonného režimu do ekonomického módu, čímž ušetří energii a prodlouží zbývající dobu provozu baterie. Zvláště vhodné je to v případech, kdy daná aktivita nevyžaduje vysokou rychlost a velké zrychlení. Efekt využití úsporného módu a aktualizovaná zbývající doba běhu je pak řidiči zobrazována přímo na displeji.
 
Baterie 48 V o kapacitě 240 a 375 Ah nabízejí optimální možnosti přizpůsobení požadovaným aktivitám a provozním dobám. Uživatelé tak mohou zvolit různé režimy provozu a využití a optimalizovat tak své náklady.
 
Komfortní kabina pro řidiče
 
Nová produktová řada přináší výrazné zlepšení ergonomie kabiny řidiče. Řidič má z obou stran pohodlný přístup k sedačce, bezpečnost mu zaručují protiskluzové schůdky a zaoblené hrany. V kabině jsou umístěny intuitivní ovládací prvky, které jsou uspořádány stejným způsobem jako v běžném osobním automobilu. Řidič má pro své pohodlí v kabině k dispozici mnoho prostoru pro uložení dokumentů a osobních věcí. Ve standardním provedení jsou modely vybaveny startováním na klíč nebo ve verzi s PIN kódem. Tím se minimalizuje riziko neoprávněného použití, které by mohlo mít za následek zranění řidiče a poškození vozíku.
 
Šasi, které je o 150 mm delší než u předchozího modelu, si zachovalo stejný poloměr otáčení, zároveň ale vývojoví inženýři Linde MH docílili zvětšení prostoru v oblasti nohou řidiče. Kabina je navržena tak, aby co nejvíce vyhovovala potřebám řidičů a jejich tělesným proporcím, řidiči si mohou libovolně nastavit jednotku řízení a odpružení sedačky. Nový interaktivní displej se dvěma různými rozhraními poskytuje řidičům důležité informace o aktuálním stavu baterie, počtu zbývajících provozních hodin nebo rychlosti jízdy. Prostřednictvím tlačítek na displeji je možné aktivovat plíživý pojezd, úsporný jízdní režim ECO nebo spustit stěrače čelního skla či rozsvítit světla.
 
Nově navržené šasi zaručuje optimální viditelnost kolem celého vozíku a vynikající stabilitu díky nízkému těžišti. To zajišťuje řidiči nejen bezpečné pracovní prostředí, ale také volný pohled na zadní část tahače, což zjednodušuje zapojení přívěsných zařízení. Čtyři nezávislé brzdové systémy poskytují ještě větší bezpečnost ve všech jízdních situacích. V případě, že nemá řidič nohu na pedálu nebo pokud změní jízdu do opačného směru, brzdný systém, který je vybaven rekuperací energie, automaticky zabrzdí. Tím vyrábí elektrickou energii, která nabíjí baterii a prodlužuje tak její životnost.
 
Dalším důležitým bezpečnostním prvkem je automatická parkovací brzda, která se aktivuje pokaždé, když se pedály uvolní. Vozík je tak zabezpečen vždy, když jej řidič opustí, a to i na nakloněné rovině. Brzda se deaktivuje jednoduše sešlápnutím pedálu pojezdu a vozík je opět uveden do provozu. Na svažitých trasách zabraňuje integrovaný svahový asistent tahače zpětnému pohybu při zastavení. Kromě toho je každé kolo vybaveno hydraulicky ovládanými bubnovými brzdami, které zpomalují vozík a zajišťují bezpečnou přepravu nákladu. Standardní výbava zahrnuje bezpečnostní systém Linde Curve Assist, který automaticky redukuje rychlost v zatáčkách. Linde Curve Assist přizpůsobuje rychlost jízdy v závislosti na úhlu natočení volantu a přispívá tak k bezpečnému provozu vozíků.
 
Šest milimetrů silné ocelové šasi, kontrolní CAN bus systém pro rychlou diagnostiku chyb a přizpůsobení vlastností tahače, inovovaná robustní hnací náprava a kontrolní systém, delší servisní intervaly a vyměnitelné polstrování sedačky činí tuto modelovou řadu velmi odolnou a snáze udržovatelnou. Další novinkou je možnost boční výměny baterie, pro kterou již není zapotřebí použití jeřábu. Výměna baterie se provádí rychle a snadno přes boční dveře s použitím válečkových dopravníků nebo paletových vozíků. Pokud je to nutné, může být baterie samozřejmě vyměněna pomocí jeřábu jako u předchozích modelů.
 
Díky široké škále volitelného vybavení mohou být vozíky uzpůsobeny přímo na míru požadavkům zákazníka. Ty zahrnují různé typy sedaček, tažných zařízení, dvě tlačítka pro  plíživý pojezd vozíku při obsluze tahače, kdy řidič je venku z kabiny, ochranu proti oslnění, přední, střešní a zadní okna, boční dveře a uzavřenou kabinu, osvětlení tahače a možnosti různých verzí nákladních plošin.
 
Zdroj: eLogistika