Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Less Mess Storage koupila v ČR nové sklady

Společnost Less Mess Storage koupila v Česku a v Polsku pět skladovacích budov za 14 milionů eur (385 milionů korun). Jejich celková pronajímatelná plocha přesahuje 16.700 metrů čtverečních. Společnost to sdělila ČTK s tím, že se transakcí stala největším řetězcem v oblasti samoskladování ve střední a východní Evropě. Původně sklady fungovaly pod značkou City Self Storage.

Tři budovy jsou v Praze, zbylé dvě ve Varšavě. Nový majitel se chce zaměřit na rozšíření skladů v pražských Holešovicích a zvýšení povědomí o tomto typu služeb.

"V USA je samoskladování fenomén. Chceme tento trend posílit i v České republice," řekl generální ředitel Less Mess Storage Guy Pinset. Dodal, že obsazenost všech českých a polských skladů firmy na konci letošního prvního pololetí vzrostla o čtyři procentní body na 80 procent.

Při samoskladování si firma pronajímá ve skladu tak velký prostor, jaký zrovna potřebuje, a na dobu, která jí v danou chvíli vyhovuje. Samoskladovací prostory Less Mess Storage poskytují služby v oblasti skladování, stěhování nebo archivace. Sklady jsou přístupné 24 hodin denně, sedm dní v týdnu po celý rok. Prostory jsou monitorované a plně zabezpečené, inzeruje společnost.

Mezi zákazníky podle generálního manažera společnosti pro Českou republiku Ondřeje Šubrta patří nadnárodní firmy, které si pronajímají kóje o velikostech až 30 metrů čtverečních, i koncoví zákazníci, pro něž jsou k dispozici kóje od velikosti půl metru čtverečního.

Společnost Less Mess Storage je veřejně obchodovatelná na TSX Venture burze v Kanadě.

 

Zdroj: financninoviny.cz