Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

ZKL slavnostně zahájil provoz nového skladu

V termínu 15. až 16. května 2014 se v areálu strojírenského koncernu ZKL v Brně uskutečnila konference distributorů. Při této příležitosti došlo ke slavnostnímu otevření a přestřižení pásky nového centrálního skladu hotových produktů. Tato investice v hodnotě 90 milionů korun společnosti přinese nejen celkové zlepšení úrovně skladovací kapacity, ale měla by se pozitivně projevit i na zvýšení kvality servisních služeb a v neposlední řadě bude znamenat i nemalou úsporu nákladů v segmentu logistiky a dopravy.

Nový centrální sklad pracuje s plochou 3 000 metrů čtverečních s celkovou výškovou kapacitou 9 200 paletových míst a 715 paletových míst v 8 věžích skladového systému Kardex. Logistické procesy budou řízeny moderní programem IS SAP, který pracuje s čárovými kódy. Řízení toku palet a hotových výrobků by se tak mělo výrazně urychlit. Zvýší se také produktivita práce a vlastní propustnost skladu.

Stavba centrálního skladu ZKL byla zahájena v červenci loňského roku. Oficiální otevření se uskutečnilo ve čtvrtek 15. května 2014 za účasti distributorů ZKL. O slavnostní přestřižení pásky se postaral výkonný ředitel ZKL Bearings CZ, a.s. Michal Zafirelis.„Nový centrální sklad nám přináší nejen širší možnosti v oblasti logistiky, ale je i velkou motivací k dalšímu rozvoji koncernu. Jeho hlavním přínosem je centralizace skladování, modernizace logistických prostředků a využití konstrukční dispozice budovy pro maximální efektivitu provozu i jeho energetické náročnosti“, vysvětluje Michal Zafirelis.

 

Zdroj: dopravninoviny