Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Jungheinrich představuje nový elektrický ručně vedený nízkozdvižný vozík

Jungheinrich uvádí na trh novou variantu elektrického ručně vedeného nízkozdvižného vozíku ERE C20 s nosností až 2000 kg. Stroj je kombinací dvou osvědčených sériových vozíků firmy. Využívat se může pro nakládku a vykládku nákladních automobilů, přepravu zboží nebo vychystávání.
 
ERE C20 je kombinací nízkozdvižného vozíku a vozíku s režimem spolujízdy. Stroj vychází ze dvou sériových typů – ručně vedeného nízkozdvižného vozíku typu ERE 120 a ručně vedeného vysokozdvižného vozíku typu EJE C20.
 
ERE C20 je vybavený přídavným zdvihem sloupu s nosností až 700 kg. Může tak zvednout paletu pomocí sloupu integrovaného v bateriovém prostoru až do výšky 752 mm. „Vozík tím umožňuje širší použití při vychystávání a jednoduchých stohovacích pracích,“ vysvětluje Michael Hohmann, produktový manažer nízkozdvižných vozíků firmy Jungheinrich. Pomocí přízdvihu se vychystávané zboží dostane do pohodlné výšky pro snadnější manipulaci při menším zatížením páteře pracovníka.
 
Elektrický ručně vedený nízkozdvižný vozík je díky svému kompaktnímu provedení obratný a má flexibilní využití – jak ve skladu, tak i při nakládání a vykládání nákladních automobilů. Vozík byl vybaven moderní technologií střídavého proudu. Účinnost bezúdržbového pojezdového motoru byla nastavená na tuto novou generaci vozíků. Výsledkem je vyšší zrychlení a současně nižší spotřeba energie. „Jsou to nejlepší předpoklady pro rychlou a efektivní překládku zboží,“ říká Michael Hohmann. ERE C20 je vybaven asistenčním systémem ProTracLink. Jde o odpružená a tlumená kola, která jsou vzájemně spojena tyčí. „Vozík tím získá vynikající jízdní vlastnosti, jak z hlediska bezpečnosti, tak i stability a ergonomie,“ uvádí Michael Hohmann.
 
Vozík má měkce odpruženou, sklopnou plošinu pro spolujízdu na kratší i střední vzdálenosti. Navíc byl pohon vybaven kvůli ochraně řidiče, vozíku i nákladu asistenčním systémem ShockProtect. Ten zajišťuje flexibilní odpružení podle velikosti zatížení, které snižuje otřesy řidiče, šasi vozíku i zboží – zejména při překonávání prahů a přejíždění nakládacích ramp.
 
 
Zdroj: Logistika