Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Amazon u Dobrovíze nabídne až 1 700 míst

Do zahájení výstavby nového distribučního centra společnosti Amazon u Dobrovíze zbývají už jen týdny. Halový komplex o celkové rozloze 96 000 metrů čtverečních, jenž nabídne až 1 700 pracovních míst, by měl být uveden do provozu na přelomu léta a podzimu 2015.

V zemi, kde realizace projektu obvykle trvá i několik let, je rychlost, s jakou Amazon získal potřebná „razítka“ včetně územního rozhodnutí či stavebních povolení, takřka k neuvěření. „Jedeme přesně podle plánovaného harmonogramu, což je velkým dílem dáno dobrou spoluprací s Dobrovízí,“ říká zástupce investora Pavel Sovička ze společnosti Panattoni a dobrovízský starosta Martin Šafr dodává: „Amazon tu měl být původně už minulý rok, takže je vidět, že velmi dobře využil čas na přípravu.

Aktuálně již americký gigant vlastní všechna povolení k první etapě výstavby. Smluvně zajištěny jsou také pozemky určené pro obchvat obce a připravuje se realizace všech dopravních opatření podle dohod se sousedními obcemi.

Zároveň probíhá první ze tří kol náboru nových zaměstnanců. „Jde hlavně o vyšší manažerské pozice, a to jak do už fungující menší haly, tak i do nového objektu, který se teprve začne budovat. Mimochodem, k položení základního kamene nové haly dojde už v pátek 12. září,“ upřesňuje mluvčí české pobočky Amazonu Karel Taschner s tím, že bližší informace jsou k dispozici na firemním webu.

Ve druhém kole náboru se firma zaměří na nižší manažerské pozice a při kole třetím, které odstartuje asi tři měsíce před spuštěním provozu nové haly, přijde na řadu hledání zaměstnanců skladu.

A kdo najde uplatnění? „Půjde o čtyři typy činností. První skupina přebírá zboží z kamionů, druhá jej zakládá do skladu, třetí zboží podle konkrétních objednávek opět vybírá a čtvrtá jej připravuje k distribuci zákazníkům. Samotný transport zboží budeme v Česku řešit formou outsourcingu,“ doplňuje Taschner. Dopravu zaměstnanců hodlá Amazon zajišťovat formou firemních autobusů.

 

Zdroj: 5plus2