Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Goodman odhalil novou stavbu v Kolíně

Společnost Goodman dnes v Kolíně odhalila stavbu výrobního závodu „na klíč“ o rozloze přibližně 30 000 čtverečních metrů pro společnost Ingersoll Rand. Akce se zúčastnili Eric Bray za Ingersoll Rand, zástupci města Kolín, a dále Roger Peters a Jakub Pelikán ze skupiny Goodman.

Po dokončení bude nový objekt využíván pro výrobu, lehkou montáž a distribuci klimatizačních systémů značek Thermo King a Trane, které jsou určeny pro využití v budovách a komerční dopravě. Objekt bude zahrnovat 25,096 metrů čtverečních výrobních a skladových ploch. Projekt také zahrnuje výstavbu administrativní budovy o ploše 3,406 metrů čtverečních. Goodman staví nový výrobní závod v rámci průmyslové zóny Kolín-Ovčáry, jejíž celková plocha přesahuje 370 ha.

„Dnešní akce v Kolíně představuje první krok na cestě ke kvalitní třístranné spolupráci mezi společností Ingersoll Rand, městem Kolín a společností Goodman. Vytváří pevný základ pro úspěšný průběh výstavby a následné dokončení závodu pro Ingersoll Rand. Jedná se o druhý podobný projekt, který společnost Goodman realizovala v České republice. Naším záměrem je i nadále pokračovat v budování moderních logistických a výrobních objektů v klíčových lokalitách České republiky, a to včetně zajištění potřebného kapitálu,“ uvedl Jakub Pelikán, Country Manager společnosti Goodman pro Českou republiku a Slovensko.

Objekt je stavěn v souladu s normami ekologického posouzení LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) a společnost Goodman bude v této souvislosti žádat o takzvaný „zlatý certifikát“. Závod bude mít účinnou čističku odpadních vod a řízení spotřeby vody a bude používat systémy pro snížení spotřeby energie.

 

Zdroj: logisticsatoz