Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Technologický park Olomouc ve výstavbě

V průběhu letošního léta bude v Technologickém parku Olomouczahájena výstavba nových průmyslových ploch. Půjde o halu o velikosti okolo 10 tisíc metrů čtverečních. Jedná se o první ze tří připravovaných nájemních objektů, které nabídnou klientům až 52 tisíc metrů čtverečních ploch.

Objekty, které v Olomouci během letních měsíců vyrostou, byly navrženy s důrazem na maximální flexibilitu a efektivnost tak, aby mohly být upraveny a dovybaveny dle požadavků jednotlivých nájemců. V nabídce jsou nájemní jednotky již od 1 000 metrů čtverečních.

„V České republice dnes existuje jen velmi málo průmyslových zón této velikosti připravených k okamžité výstavbě. Vzhledem k pozitivnímu vývoji poptávky na trhu, očekáváme rostoucí zájem o průmyslové prostory v této lokalitě,“ říká Jaroslav Kaizr, vedoucí pronájmu průmyslových ploch ve společnosti Cushman & Wakefield.

Strategické umístění je základ

Majetkově ucelená plocha technologického parku o rozloze 95 ha se nachází na jihozápadním okraji krajského města Olomouce vedle křižovatky rychlostní komunikací R46 a R35 ve směru na Brno, Ostravu a Hradec Králové.  Území je koncepčně rozděleno do tří samostatných etap.

„Po vydání stavebního povolení zahajujeme během letošního července realizaci výstavby první nájemní budovy v areálu. Volné průmyslové prostory v našem parku tak mohou být zájemcům k dispozici již na konci tohoto roku. Požadované prostory budou na míru přizpůsobeny potřebám jednotlivých nájemců. Jsme připraveni rovněž nabídnout prodej pozemku, či výstavbu objektu do osobního vlastnictví,“ říká Bohumil Mach, ředitel společnosti GEMO Development.

Moderních prostor je nedostatek

„Dá se očekávat, že park přitáhne firmy s širokým spektrem zaměření. Může být zajímavým řešením nejen pro výrobní a logistické společnosti, ale také výzkumná a vývojová střediska. V současné době neexistují volné moderní průmyslové prostory v Olomouci. Park tedy představuje ideální řešení pro vyplnění díry na trhu a zároveň se stane investičním impulsem pro firmy, které vytvoří nová pracovní místa v tomto kraji,“dodává Jaroslav Kaizr.

V rámci I. etapy parku je k dispozici kromě připravovaných nájemních hal dále 300 000m2 plně zainvestovaných pozemků. Zde mohou být pro klienty realizovány záměry built-to-own i built-to-suit. K dispozici jsou pozemky o velikosti od 5 000 metrů čtverečních. Dosud byly v areálu Technologického parku Olomouc dokončeny záměry společností VOLVO Truck Czech, Jugenheinrich (ČR), EverLift a GEMO OLOMOUC.

Zdroj. logisticsatoz