Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

GEFCO otvírá nové logistické centrum

Společnost GEFCO Česká republika otvírá v těchto dnech nové logistické centrum v Jažlovicích u Prahy. Sloučí do něj své logistické aktivity, které v oblasti poskytuje. Díky optimalizaci provozu v novém centru dojde k zefektivnění služeb pro klienty a také k ekonomickým úsporám. 

"Nové logistické centrum společnosti GEFCO vzniká v jedné z logisticky nejzajímavějších oblastí v České republice, 12 kilometrů od Prahy na sjezdu z dálnice D1. Lokalita umožňuje napojení na mezinárodní přepravní síťspolečnosti GEFCO a také efektivní spojení s ostatními pobočkami společnosti GEFCO v České republice – tedy v Brně, Ostravě a v Kolíně," říká Petra Lippertová, manažerka pozemní dopravy společnosti GEFCO Česká republika.

Nové logistické centrum společnosti GEFCO disponuje 24 rampami, 4 přímými vjezdy do skladové haly s kapacitou 12 500 metrů čtverečných. Postupně se do něj soustřeďují logistické aktivity v regionu, které byly dosud alokovány v několika objektech v okolí.

"Stávajícím i novým klientům společnost GEFCO na jednom místě nabídne jak přepravní služby, tak také služby doplňkové, stejně jako komplexní logistická řešení," uvedl W. Catalanotti, manažer logistiky společnosti GEFCO. "Konsolidace všech projektů “pod jednu střechu” napomůže optimalizaci a zrychlení procesů a klientům přinese další zlepšení kvality rozšíření portfolia služeb," doplňuje W. Catalanotti.

Z logistického centra v Jažlovicích je v současné době organizováno až 8 000 celovozových přeprav měsíčně, skladem projde 14 000 kusových zásilek včetně zásilek navazujících na leteckou nebo námořní přepravu. Pobočka v Jažlovicích je také jednou ze dvou poboček, která zajišťuje noční distribuci náhradních dílů do autosalonů. Ze samotného skladu je pak každý rok expedováno přes 230 000 palet. Dalším krokem bude přesun projektu, který konsoliduje skladové zásoby 80 českých i zahraničních dodavatelů automobilového průmyslu, pro dodávky do 15 výrobních závodů. Tato část konsolidace je plánována na léto 2014.

Otevření nového logistického centra je dalším krokem, kterým GEFCO rozvíjí svou přítomnost v České republice. Nedávno například otevřel novou pobočku v Ostravě, od které si slibuje výrazný rozvoj v dalších letech.

Skupina GEFCO

GEFCO udává standard v oblasti průmyslové logistiky. Díky tomu, že poskytuje komplexní služby v šesti klíčových oblastech (logistika, Gefbox systém, námořní doprava, pozemní doprava, distribuce vozidel a celní a daňové zastoupení), je společnost GEFCO schopna dodávat inovativní řešení v oblasti dovozní i vývozní logistiky po celém světě.

V současné době je GEFCO zastoupeno ve150 zemích a v roce 2012 dosáhlo obratu 3,6 miliardy eur. Skupina má ve světě 400 obchodních působišť a díky integraci se společností Gruppo Mercurio nyní zaměstnává 11200 lidí. Své aktivity rozvíjí především ve střední a východní Evropě, střední a východní Asii, na Blízkém východě, v Jižní Americe a také v Africe.

 

Zdroj: gefco