Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Fresh Logistics a Dascher posilují spolupráci

Fresh Logistics, společnost specializující se na komplexní logistické služby čerstvých výrobků (např. potraviny vyžadující kontrolovanou teplotu od +2°C do +6°C v celém logistickém řetězci), pokračuje ve spolupráci se společností Dachser Food Logistics, jedničkou německého trhu v potravinových produktech.

Fresh Logistics se tak stane druhým největším partnerem v rámci logistické sítě Dachser´s European Food Logistics“Těší mě, že jsme v Raben Group našli partnera, který sdílí naše vysoké standardy kvality dodávek a naši snahu o standardizované a transparentní procesy. Polsko stojí na šestém místě v exportním žebříčku německého potravinářského průmyslu a objem exportu neustále roste. Zároveň je Německo jasně největším cílovým trhem polského exportu potravin. Naším cílem je využít tento potenciál pro nadnárodní dopravní služby,” komentuje spolupráci Alfred Miller, generální ředitel společnosti European Food-Logistics v Dachser.

Zásilky z jakékoli části Polska budou dodány na cílové místo v Německu během dvou až tří dnů. 

Ewald Raben, CEO Raben Group, shrnuje obnovení spolupráce následovně: “Příležitost stát se členem silné logistické sítě otevírá Fresh Logistics dveře jak k polskému nejdůležitějšímu obchodnímu partnerovi, tak současně do celé severní, západní a jižní Evropy. Znamená to rovněž nové možnosti pro naše zákazníky."

Raben Group nabízí logistické služby pro čerstvé produkty nejenom v Polsku, ale také v České republice, na Ukrajině a v Pobaltí. 

Stojí za to připomenout, že v posledních týdnech Fresh Logistics zavedla novou službu, Ultra Fresh – dodávky do supermarketů potravin, které vyžadují teplotu v rozmezí od 0°C do +2°C. 

Před nedávnem došlo ke spojení 12 evropských poskytovatelů logistických služeb pro potraviny, kteří tak vytvořili dopravní síť pokrývající území více jak 20 zemí Evropy. Společnosti, patřící do European Food Network, včetně Fresh Logistics, přepravují zásilky potravin z nemraženého segmentu. “Více jak polovina tendrů v oblasti logistiky potravin je spojena s přepravou po celé Evropě,” dodává Alfred Miller

European Food Network zajišťuje vysoce standardizované služby pro zákazníky, zavádí společné vnitřní normy, například pro procesy, dokumenty, IT rozhraní nebo zodpovědnosti. Tím se stane logistika potravin plynulejší a spolehlivější a procesy jasnější.
„Misí European Network je stát se vedoucí sítí přepravních služeb po celé Evropě,” říká Tomasz Olenderek, generální ředitel Fresh Logistics.

 

Zdroj: eulog.cz