Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

FM Logistic rozšiřuje spolupráci

Maďarská pobočka logistické společnosti FM Logistic podepsala kontrakt o zajišťování logistických služeb v sektoru ovoce a zeleniny pro 19 prodejních míst řetězce Auchan v Maďarsku. Smlouva zahrnuje teplotně kontrolované aktivity zahrnující příjem zboží, manipulaci a přípravu objednávek pro distribuci, nakládku, správu vratných obalů a informatické řízení toku zboží v IT systému řetězce.

Díky dlouhodobému partnerství FM Logistic a Auchan v několika zemích, jako je Rusko, Polsko, Čína, Francie a nyní také Maďarsko, si FM Logistic udržuje svoji pozici v sektoru logistiky obchodních řetězců, kterou ve východní a střední Evropě rozšiřuje o teplotně řízené aktivity.

Filosofie řízení firmy jsou v Auchan i FM Logistic velmi podobné. Obě společnosti své investice koncentrují do třech prioritních oblastí: západní Evropa, střední a východní Evropa a Asie. Tento strategický výběr umožňuje oběma skupinám v zemích, kde podnikají, zaujmout pevné tržní pozice.

„FM Logistic jsme zvolili proto, že jejich nabídka nejlépe odpovídá našim požadavkům. Vynikající úroveň služeb, které poskytují Auchan v ostatních zemích, je pro nás zárukou kvality. Základem našeho partnerství je jejich spolehlivost a preciznost,“ říká Peter Boncser,  ředitel zásobovacího řetězce Auchan Hungary.

Budoucnost vidí v čerstvém zboží

Logistika čerstvých produktů je klíčový segment nové strategie FM Logistic. Záměrem je doplnit rozsah služeb poskytovaných obchodním řetězcům například o kombinaci distribuce ambientních a chlazených produktů.

„Sektor obchodních řetězců, zejména čerstvé produkty a ovoce se zeleninou, to je směr, na který se FM Logistic v současnosti v rámci svého rozvoje zaměřuje. Důkazem toho je mimo jiné akvizice Univeg Logistics Russia, tedy části skupiny Univeg, která je celosvětově vedoucím dodavatelem, zpracovatelem a distributorem čerstvých produktů. Jsme rádi, že naše aktivity v Maďarsku, v sektoru obchodních řetězců, začínáme právě s takovým silným hráčem místního trhu,” uvedl Carlos Velez, generální ředitel FM Logistic pro střední Evropu.

 

Zdroj: logisticsatoz