Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

FM Logistic ve strategickém růstu

FM Logistic koupila od americké společnosti McLane pobočku v Brazílii. Koupě je dalším stupněm strategického růstu FM Logistic, která přichází pouhý měsíc po akvizici Univeg Logistics Rusko.

Firma bude v Brazílii operovat na čtyřech platformách o rozloze 200 tis. m2 s více než 1150 zaměstnanci a obratem 47 mil. eur za rok 2012. Veškerá zařízení jsou lokalizována poblíž velkých obchodních center jako například Sao Paulo, Rio a jižní regiony. FM Logistic převezme portfolio hlavních zákazníků v Brazílii z oblasti kosmetiky, elektroniky, spotřebního zboží a automobilového průmyslu. Kromě toho hodlá v průběhu tří let posílit transportní a copackingové služby. V současnosti je zároveň v projednávání projekt na expanzi do severovýchodní části země. Firma získala oporu v zemi, která zažívá silný růst. Hledá spolehlivá a trvalá partnerství nabízející bezchybnou kvalitu, velký rozsah služeb s přidanou hodnotou, optimalizované procesy a především podporu pro růst. 

Logistika je na brazilském trhu poměrně velkým problémem. Poptávka je vysoká a schopnost zajistit efektivní odezvu je strategickým předpokladem pro rozvoj této země. V Brazílii začínáme operovat, jelikož chceme naplnit požadavky našich mezinárodních klientů a nabídnout jim široký a spolehlivý rozsah možností a řešení. Kromě toho chceme, aby byly naše akce podporovány klíčovými hodnotami skupiny a růst budeme řídit se závazkem k lidem, kteří tvoří FM v Brazílii a také k životnímu prostředí, komunitám a společnosti jako celku. Proto bych chtěl přivítat naše nové brazilské kolegy do FM Logistic. Nyní tvoří novou významnou základnu, která rozvine naši skupinu,“ řekl Jean-Christophe Machet, generální ředitel FM Logistic. 

Pobočku v Brazílii bude řídit Michèle Cohonner, která strávila předchozí čtyři roky na pozici generální ředitelky pro rozvoj v Rusku a do Sao Paula se odstěhovala již před více než rokem. „Chceme zkombinovat naše znalosti a odbornost se schopnostmi lidí, kteří teď tvoří FM v Brazílii. Jednou z našich hlavních priorit bude zavést efektivní a rychlý akviziční a tréninkový program pro školení budoucích manažerů,“ uvedla Michèle Cohonner

Nová akvizice přichází po nedávné koupi společnosti Univeg Logistics Rusko, specialistů na čerstvé potraviny. Logistika je klíčovým segmentem pro FM Logistic, kompletující rozsah služeb pro maloobchody. Tyto dvě po sobě jdoucí akvizice jasně ukazují odhodlání skupiny přijmout výzvu globálního logistického trhu a realizovat své strategické ambice v rámci vlastního desetiletého plánu Ambition 2022. Ten odráží závazek k upevnění stávající hlavní podnikatelské činnosti skupiny, dalšímu posílení aktivit v Evropě a rozšíření geografického pokrytí v rámci mezinárodního rozvoje. 

FM Logistic má více než 45letou tradici ve skladování, dopravě, copackingu a řízení dodavatelského řetězce. Působí ve 12 zemích, v roce 2012 přepravila 500 mil. balíků, přijala a odeslala 50 mil. palet, naložila 550 tis. vozů a zabalila 900 mil. balíčků na celkové ploše 2,5 milionu m2. 

Zdroj: logistika.ihned