Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Faurecia zahájila provoz v Nýřanech

Společnost Faurecia, světový dodavatel komponentů pro automobilový průmysl, minulý pátek oficiálně zahájila provoz v novém výrobním závodě v Nýřanech západně od Plzně. Na ploše 24 805 metrů čtverečních zde bude vyrábět sedadla do automobilů, zejména pro vozy značky BMW.

Výběrové řízení mezi developery zorganizovala realitní poradenská společnost Colliers International. Ta se také jménem společnosti Faurecia podílela na vyjednávání obchodních a nájemních podmínek se všemi účastníky řízení. Vzhledem k rozsahu byly společnosti Faurecia poskytovány služby od průmyslových oddělení Colliers International z České republiky i Slovenska.

V závodě převažují výrobní prostory, které jsou doplněny skladovými plochami a administrativním zázemím. Výstavba výrobní haly začala v listopadu 2012 a v květnu letošního roku byla společnosti Faurecia předána k předčasnému užívání.

Výroba sedadel do automobilů, která bude v nových prostorách v Nýřanech probíhat, byla do ČR přesunuta z Lipska. Faurecia má v České republice dohromady již sedm závodů. Ve svých areálech v Písku, Mladé Boleslavi, Bakově a Pardubicích zaměstnává dohromady více než 3 200 lidí.

Poptávka po komerčních prostorech

Oficiální míra neobsazenosti v Plzeňském regionu se poslední čtyři kvartály pohybuje pod úrovní 5 %, což odpovídá 25 000 metrům čtverečních moderních průmyslových prostor k okamžitému nastěhování. Jedná se však o mix menších jednotek o velikostech od 1 200 m2 do 5 800 m2, což není pro většinu výrobních firem dostatečně velká plocha.

Ve třetím čtvrtletí 2013 se v této části ČR uvolnila jedna větší jednotka o rozloze 11 000 m2, jedná se ale o plochu určenou ke skladování, proto ji v případě zájmu ze strany výrobní společnosti bude nutné upravit. V okolí Plzně je však stále k dispozici mnoho pozemků vhodných pro výstavbu průmyslových prostor na zakázku pro konkrétního nájemce.

V současné době je největším moderním průmyslovým parkem na Plzeňsku CTPark Bor disponující celkem 238 000 m2 skladových a výrobních prostor, následuje CTPark Plzeň.

 

Zdroj: logisticsatoz