Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Exportní cena DHL UniCredit

Zástupci hlavních partnerů soutěže dnes zahájili již 16. ročník Exportní ceny DHL UniCredit. Hlavní ceny budou letos uděleny opět v kategoriích Malá společnost a Středně velká společnost, přičemž z nich bude navíc vybrán Exportér regionu a Exportér teritoria. Úspěšné firmy, které prokážou nejvyšší meziroční nárůst obratu exportu, budou oceněny 25. listopadu v Kongresovém paláci v Praze.

„Jsme rádi, že se již šestnáctým rokem oceněním Exportní cena DHL UniCredit můžeme podílet na podpoře a zviditelnění úspěchů českých exportních firem,“ uvedl na zahájení letošního ročníku Luděk Drnec, nově zvolený obchodní ředitel DHL Express pro CZ a střední Evropu. „Naše podpora českého exportu se setkala s velmi pozitivním ohlasem i v ostatních evropských zemí, kde uvažují o zavedení podobných prestižních ocenění,“ dodal Drnec.

Všechny firmy, které by se chtěli o cenu ucházet, musí být minimálně z 51 % v českých rukou. Ceny se budou rozdávat ve dvou hlavních kategoriích: Malá společnost do 50 zaměstnanců, Středně velká společnost do 250 zaměstnanců. Další dvě kategorie Exportér regionu a Exportér teritoria jsou letos zaměřené na nejlepšího exportéra v Libereckém kraji a firmou s nejlepším vývozem do Visegrádské čtyřky.

Cena ukáže jaké firmy i přes recesi uspěly

„Do zemí Visegrádu směřuje asi desetina českého exportu a se všemi členskými zeměmi máme dlouhodobě aktivní obchodní bilanci. Zejména Slovensko a Polsko patří mezi nejvýznamnější obchodní partnery České republiky, a vzájemná obchodní výměna bude nepochybně dále růst,” řekl na zahájení soutěže Tomáš Hron, ředitel Global Transaction Banking UniCredit Bank.

Dalším z partnerů soutěže je společnost Coface Czech, která nabízí exportním společnostem pojištění pohledávek a také informace o rizikovosti zemí. V soutěži působí jako odborný garant, který se účastní výběru a oslovení úspěšných firem pro Exportní cenu. „Je na místě se ptát, kdo bude schopen vykázat v letošním roce nárůst exportu, aby se v této soutěži umístil na prvních místech. Zajímavé bude rovněž slyšet, zda půjde o tradiční exportní obory, země apod.,“ okomentoval letošní Exportní cenu na zahájení Martin Růžička, Country Manager Coface.

Slavnostní vyhlášení vítězů Exportní ceny DHL UniCredit proběhne 25. listopadu 2013 v panoramatickém sále ZOOM v Kongresovém paláci v Praze. Více informací o soutěži a podmínkách přihlášení naleznete na www.exportnicena.cz.

Zdroj: logisticsatoz.com