Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

eLogistika.info podpořila budovaní lesní školky

Nezávislý zpravodajský portál elogistika.info nejen sleduje události v logistickém oboru, které následně zpravodajsky přináší svým čtenářům, ale také sleduje dění kolem sebe. V nedávné době se členové redakce eLogistika.info seznámili s projektem ekologického domečku, který má sloužit jako zázemí pro děti Lesní mateřské školky Berounka.

Projekt ekologického domečku se eLogistice.info zalíbil nejen proto, že přispěje k rozvoji a vzdělávání našich dětí, ale především kvůli tomu, že vykouzlí úsměvy desítkám dětských tváří. eLogistika.info tedy dlouho neváhala a rozhodla se přispět na tento projekt.

Děti Lesní mateřské školky (LMŠ) si budou moci v ekologickém domečku užívat dopolední dovádění i během deštivých či zimních měsíců, vychutnat si vynikající oběd, ale také si dopřát polední odpočinek, který jim my dospělí tolik závidíme.

Ekologický domeček neboli slaměno-hliněné zázemí je projektem LMŠ Berounka v Plzeňském kraji,která do nedávna sídlila v podkroví obecního úřadu. LMŠ Berounka se ale rozhodla, že pro děti zajistí lepší prostory, které navíc budou v souladu s filozofií LMŠ, tedy v souladu i s přírodou. Nejdříve svépomoci postavila přístřešek z plachet, ale ten je však nedostačující pro zimní měsíce. Bylo tedy nutné vymyslet něco vhodnějšího. Nápad ekologického domečku byl na světě.

LMŠ bohužel zatím nespadají do kompetence MŠMT a tudíž nemohou čerpat dotace jako „klasické“ mateřské školky. LMŠ jsou tedy zcela odkázané na pomoc a příspěvky rodičů dětí a především dobrovolných příspěvků jednotlivců, firem a různých organizacích. Pomáhá tedy každá částka a každá ruka.

LMŠ Berounka se rozhodla pro stavbu ze slaměných balíků, jílové omítky a rákosové střechy. Stavba z těchto přírodních materiálů je velmi rentabilní a snadno realizovatelná.„Stavba tohoto typu je v naší zemi unikátní tím, že zohledňuje dětský pohled na svět“ dodala paní Marie Peroutková, předsedkyně sdružení Ekoklubu rodičů, dětí a přírody (ERDAP).

Tento jedinečný projekt je rozdělen na dvě části. První část má být realizována v průběhu roku 2014 a odhadovaný rozpočet dosahuje téměř 240 tisíc korun. Druhá část s plánovanou realizací v roce 2015 má rozpočet 105 tisíc korun. Nejde o horentní sumy, ale přesto je potřeba shromáždit všechny potřebné finance, aby bylo možné projekt dokončit. 

„Jsme velmi rádi, že jsme mohli přispět na takovýto projekt, který má opravdu smysl. Potěšilo by nás stejně jako všechny děti z Lesní mateřské školky Berounka, kdyby se zapojili i naši čtenáři a pomohli by tak splnit dětský sen slaměno-hliněného domečku ideálního pro dětskou fantazii,“ řekl jednatel společnosti Mepatek Michal Drha

Základní informace o zpravodajském portále eLogistika.info

Společnost Mepatek v roce 2012 začala provozovat logistický informační portál s názvem eLogistika.info pomocí, kterého chtěla poskytovat a komunikovat vše nové, co svět logistiky ovlivňuje a utváří.

Portál eLogistika.info slouží jako profesionální informační médium čtené profesionály z oblasti smluvní logistiky, ale stále více i logistickými specialisty výrobních a obchodních společností, které svou logistiku řeší vlastními silami anebo ji nakupují.

Portál se vymezuje jako autorský komunikační kanál, který čerpá z bohatých odborných znalostí logistických profesionálů, kteří jsou v kontaktu s konkrétními zákazníky a pomáhají jim hledat cesty k optimalizaci jejich procesů a maximální efektivitě využití veškerých zdrojů.

 

Zdroj: elogistika.info