Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Dobrovíz je o další krok Amazonu blíž

Schválení dodatku bylo podmínkou pro podpis smlouvy o spolupráci s developerem, který v obci postaví distribuční centrum Amazonu.

Zastupitelé Dobrovíze v úterý večer schválili dodatek smlouvy s developerem, který postaví v obci distribuční centrum společnosti Amazon. Byla to podmínka pro podpis smlouvy o spolupráci, kterou odsouhlasili už v únoru.

Znění smlouvy včetně dodatku ještě developer zašle zastupitelům ke kontrole a za několik dní by mohla být smlouva podepsána. Po jednání to řekl starosta Dobrovíze Martin Šafr.

Obchvat i čistička

Developer se tak s obcí dohodl na vystavení obchvatu obce v původně navrhovaném termínu do konce roku 2015, modernizaci obecní čistírny odpadních vod a výstavbě samostatné čistírny pro distribuční centrum.

Včetně dopravních opatření, sponzorských darů a dalších nákladů vyjdou tyto investice developera přibližně na 100 milionů korun. "Budeme dál spolupracovat s obcí na tom, aby Amazon mohl fungovat bez zatížení obce a spíše jí přinesl pozitiva," uvedl ředitel společnosti Panattoni Pavel Sovička.

Developerská společnost souhlasila s návrhem zastupitelů, že bude obecní čistírnu odpadních vod provozovat a zaplatí její opravu, která by se měla uskutečnit co nejdříve. Ačkoliv by současná kapacita čistírny měla být přes 1000 ekvivalentních obyvatel, ve skutečnosti je přibližně asi 700, navíc nesplňuje zákonné limity. Cena investice bude nejméně dva miliony korun.

Obec ušetří ročně 400 000

Panattoni rekonstrukci zajistí prostřednictvím specializované firmy a zaplatí i provoz čističky a potvrzena je i dohoda, že obyvatelé Dobrovíze nebudou platit stočné. "Pro nás to znamená úsporu zhruba 400 000 korun ročně i administrativní ulehčení," řekl starosta Dobrovíze Šafr.

Výstavba haly pro Amazon o rozloze 95 000 metrů čtverečních by měla začít, jakmile společnost získá stavební povolení. Poté, co bude podepsána smlouva o spolupráci, zahájí developer přípravné práce na pozemku. Práci by zde mělo najít zhruba 1500 lidí, v předvánoční špičce až dvojnásobek. Otevřeno by mělo být příští rok v červnu.

Amazon je největším a jedním z nejstarších internetových obchodů na světě. Jeff Bezos firmu založil v roce 1994 a stále ji vede. Svou činnost na internetu Amazon zahájil v červenci 1995 a nyní zaměstnává po celém světě 97 000 lidí.

 

Zdroj: zpravy.aktualne