Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

DHL přebírá logistiku společnosti Eaton

Společnost DHL Supply Chain bude nově provozovat logistické centrum firmy Eaton Elektrotechnika v Pohořelicích, které nově ponese logo DHL. Logistický provider bude společnosti Eaton na oplátku pomáhat s distribucí elektrotechnického zařízení.

„Společnost Eaton se rozhodla outsourcovat logistickou část své činnosti a DHL dokázala nabídnout řešení, jež bylo prvním krokem k finální dohodě o spolupráci a převzetí provozu logistického centra v Pohořelicích. Celá operace proběhla v rámci jediného měsíce, což byla velká výzva pro obě strany,“ uvedl Jan Vymazal, Business Unit Manager DHL Supply Chain. DHL tak bude v Pohořelicích provozovat již páté logistické centrum. Celková skladovací plocha zdejších skladů DHL se zvýší na více než 122 000 metrů čtverečních.

Po úspěšném převodu provozu se nyní ve spolupráci obou stran podle plánu redukuje skladovací plocha z původních 15 200 m2 na 7 000 m2. „Zmenšení plochy skladu o více než 50 %, optimalizace jeho uspořádání na základě ABC analýzy a sdílení kapacity v rámci pohořelických provozů přinesou společnosti Eaton vyšší produktivitu, flexibilitu a úspory v provozních nákladech, jako jsou nájmy techniky, energie a dodávky spotřebního materiálu,“ vysvětluje Vymazal.

Společnost Eaton Elektrotechnika, dříve Moeller, zajišťuje regionální distribuci elektrotechnických komponent, například spínačů, stykačů, relé, komponentů pro řízení motorů a pohonů, jisticích prvků obvodů a podobně. Do portfolia firmy Eaton v Pohořelicích taktéž patří montáž a distribuce rozvodnic a rozváděčových skříní.

 

Zdroj: logisticsatoz