Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

DHL Express otevřelo nové logistické centrum

Slavnostním přestřižením pásky byla 11. června v PointParku Prague D8 otevřena nová distribuční centrála společnosti DHL Express. Z nové haly bude distribuovat zásilky po Praze a skrze další pobočky i pro celé Čechy. Logistickou centrálu o velikosti 3500 metrů čtverečníchpostavila firma PointPark Properties.

Na míru postavená hala plně nahrazuje existující prostory DHL Express na pražském letišti a slouží nyní jako hlavní uzel společnosti pro Českou republiku. Výstavba  byla zahájena v říjnu loňského roku a dokončena v březnu 2014. Poté proběhla instalace vnitřního zařízení a testovací fáze. Nová hala se skládá z 2 704 metrů čtverečních skladových prostor a 788 čtverečních metrů kancelářských ploch. Disponuje plně automatizovaným systémem třídění a odbavování balíků a třemi speciálními dokovacími stanicemi, tzv. PUD prsty (zkratka anglického termínu „Pick-Up and Delivery Fingers“), které slouží jako prostory pro distribuci zásilek v rámci ČR.

DHL Express si areál PointParku Prague D8 vybrala pro jeho výborné dopravní napojení na Lipsko v Německu, kde se nachází centrální distribuční uzel společnosti DHL Express pro střední Evropu.

„Jsme velmi rádi, že si společnost DHL Express vybrala náš BTS program a mohla začít využívat nové prostory již za 6 měsíců po zahájení výstavby,“ říká Tomáš Míček, Country Head P3 pro Českou republiku, a dodává: „Ve velmi krátké době jsme dokončili dvě unikátní distribuční centra společnosti DHL Express – v České republice a na Slovensku.“

PointPark Prague D8 se nachází přibližně deset minut od centra Prahy na exitu 1 dálnice D8, která spojuje Prahu s Drážďany a Berlínem. Stojí zde pět budov o celkové ploše 71 130 m2 a DHL Express se zařadila po bok firem jako VF, Puma, PMP PAL, In Time Spedice a další. V současnosti zde probíhá výstavba distribučního centra VF Corporation o ploše téměř 40 000 metrů čtverečních.

 

Zdroj: logisticsatoz