Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

DB Schenker otevřel nový sklad v Ostravě

DB Schenker přestěhoval svou ostravskou pobočku do nově postaveného logistického terminálu v areálu Ostrava Business Park. Společnost si od nového skladu slibuje rozšíření služeb na severní Moravě. Podobné plány mají i další logistické a výrobní firmy.

Přesun do nového terminálu v Ostrava Business Parku nám umožní rozšířit a zkvalitnit nabídku služeb pro zákazníky na severní a střední Moravě. Chceme se zaměřit především na rozvoj služeb s přidanou hodnotou. Díky mnoha zkušenostem z projektů v oblasti Hi-tech poskytujeme standardně služby, jako je štítkování, kolkování, tavení nebo přebalování, kompletace zboží a mnoho dalších. Zákazníkům nově nabízíme i možnost dlouhodobého skladování nebezpečného zboží díky vybudování ADR skladu o výměře 600 m2,“ uvádí Zdeněk Kašpar, ředitel provozu logistiky DB Schenker.

Nově postavená budova má jak administrativní část, tak rozsáhlý sklad o rozloze 5100 m2 a kapacitě 8000 paletových míst. Skladová hala má vnitřní výšku 10 m a disponuje 11 hydraulickými rampami a 1 nájezdovou. Součástí skladu jsou regály pro skladování, bezprašný povrch, skladový IT systém nebo kamerový a bezpečnostní systém napojený na pult centralizované ochrany.

O Ostravsko je zájem

O Ostravsku se v poslední době mluvilo převážně v souvislosti s případným uzavíráním dolu Paskov a nedostatkem pracovních míst. Na druhou stranu aktivity, které v oblasti rozjíždějí některé logistické a výrobní firmy, by mohly svědčit o opaku.

Například Gefco se v Ostravě rozhodlo otevřít novou pobočku, která bude zaměřena převážně na železniční dopravu. Firma zde chce v následujících letech vytvořit důležitý dopravní uzel své sítě, spojující východní, severní a západní trhy. AWT zase uvažuje o dalším rozšíření svého kontejnerového překladiště. Ostravské letiště zahájilo výstavbu nového provozního střediska a řídicí věže. Letiště i nedaleká průmyslová zóna se mají napojit na železniční síť.

Nedávno se také do druhé budovy ostravského logistického parku nastěhovala německá společnost HP Pelzer, která vyrábí interiérové komponenty do automobilů.

V rámci celé Evropy je Ostrava pro společnosti zabývající se výrobou automobilových komponentů velice strategické místo,“ uvedla Petra Pivovarová, vedoucí logistického parku. Oblast je strategicky výhodná zejména pro firmy, které distribuují zboží na Slovensko a také na stále rostoucí polský trh.

 

Zdroj: logistika.ihned