Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

DB Schenker otevírá další logistické centrum

Společnost DB Schenker otevřela nový logistický terminál v Jižní Koreji specializovaný na procesy v oblasti zdravotnictví a ve farmaceutickém průmyslu. Areál o rozloze 6 100 metrů čtverečních byl postaven ve městě Gunpo, nedaleko Soulu.
 
Segment zdravotnictví má ve světové ekonomice velice důležité místo a proto společnost DB Schenker buduje globální specializovanou síť. DB Schenker má v 15 zemích dohromady celkem 26 logistických areálů, které jsou zaměřené na segment zdravotnictví a farmacie.
 
Specifika práce s léky
 
Nejnovější terminál v Gunpo je speciálně navržen pro procesy a požadavky oboru health care – např. skladovací teplota se pohybuje v rozmezí 2 – 8 °C nebo 15 – 25 °C, nachází se zde speciální místnosti pro citlivé farmaceutické produkty (např. psychotropní a radioaktivní látky) a podléhá dalším přísným bezpečnostním předpisům.
 
Logistické centrum splňuje certifikaci TAPA A, která představuje nejvyšší možný stupeň bezpečnostních opatření. Neméně důležitá známka kvality je osvědčení o účinnosti, stabilitě a bezpečnosti v logistických službách ve zdravotnictví, které vystavila společnost Korean Good Supplying Practice, která se zabývá kontrolováním distribuce farmaceutických produktů a dodržováním potřebných standardů.
 
Logistika, která zachraňuje životy
 
Logistika ve zdravotnictví není pouhým pohybem zboží a palet. Jedná se o náročný úkol bezpečně a efektivně doručit zboží, které zachraňuje životy,” říká Peter Logan, viceprezident pro vertikální trh zdravotnictví a kontraktní logistiky v DB Schenker a dodává: „Kombinujeme naši globální přepravní síť se zkušenostmi z oboru farmacie a zdravotnictví, abychom mohli nabízet inovativní komplexní logistická řešení a uspokojovat náročné požadavky zákazníků.
 
Vedle terminálu v Gunpo byl nedávno otevřen obdobný areál v Indii a na Filipínách, v plánu je také výstavba center v klíčových oblastech farmaceutického průmyslu, jako jsou Austrálie, Švédsko, Singapur nebo Nizozemí.
 
Zdroj: logisticsatoz