Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Dachser posiluje své aktivity na severu Evropy

Mezinárodní logistický provider DACHSER založil ve Finsku joint venture s názvem DACHSER Finland Oy a 1. června tak vstupuje na finský trh s pozemními přepravami. Společnost ACE Logistics Group, která sídlí v estonském Tallinnu a se kterou DACHSER spolupracuje v Pobaltí již více než 15 let, má v této joint venture 50% podíl.

Nová pobočka společnosti DACHSER, která sídlí ve městě Vantaa nedaleko Helsinek, disponuje 1 200 m2 tranzitních a skladových prostor a se sítí společnosti DACHSER je propojena přímými denními linkami sběrné služby. Zásilky z Finska jsou přes eurohuby v Bratislavě a Überherrnu (Německo) a centrální platformu v německém městě Bad Salzuflen doručovány do celé Evropy v přesně stanovených doručovacích časech a opačným směrem proudí zásilky přes Finsko dál do ostatních skandinávských destinací. Další finská společnost Oy Waco Logistics Finland, v níž získal DACHSER v minulém roce majoritní podíl, pak má na starosti služby v oblasti letecké a námořní přepravy.

Vlastní špičkové IT systémy, jednotné standardy poskytovaných služeb a kvality, fixní doručovací časy a hustá síť poboček po celé Evropě – to jsou hlavní výhody přímého spojení se sítí DACHSER. Finští zákazníci tak mohou ihned těžit z našich služeb a řešení v DACHSER kvalitě,“ vysvětluje Michael Schilling, COO Road Logistics společnosti DACHSER, a dodává, „zároveň také posilujeme naši dopravní síť na severu Evropy.

Pobočka ve Vantaa je díky blízkosti finských exportních a importních zákazníků ideálně umístěna,“ říká Tuomas Leimio, Managing Director DACHSER Finland Oy, a doplňuje, „vždyť 85 % finské pozemní přepravy je realizováno v trojúhelníku, který je tvořen Helsinkami, Turku a Tampere. Finský trh má dobré vyhlídky na další růst, který bude podpořen globální sítí společnosti DACHSER a jejími špičkovými procesy a IT systémy.

Na severu Evropy má DACHSER další pobočky v Dánsku, Norsku a Švédsku, kde zaměstnává dohromady více než 500 pracovníků. Pobaltské státy – Estonsko, Lotyšsko a Litva budou obsluhovány společností ACE Logistics Group, která je dlouholetým partnerem společnosti DACHSER s bohatými zkušenostmi v této oblasti.

Základní informace o skupině DACHSER

Rodinná společnost DACHSER se sídlem v německém Kemptenu je předním poskytovatelem logistických služeb v Evropě. Dachser poskytuje komplexní přepravní logistiku, skladování a individuální zákaznické služby ve třech obchodních oblastech: DACHSER European Logistics, DACHSER Food Logistics a DACHSER Air & Sea Logistics. Nabídku doplňují další služby jako kontraktní logistika, konzultace a poradenství a specifická řešení přizpůsobená na míru jednotlivým odvětvím. Díky komplexní dopravní síti jak v Evropě, tak i v zámoří a informačním technologiím, které jsou plně integrovány do všech systémů, poskytuje DACHSER inteligentní logistická řešení po celém světě. V současnosti zaměstnává 25 000 lidí ve 471 pobočkách po celém světě. Za rok 2013 zrealizoval přepravu 70 milionů zásilek. Celkový obrat koncernu DACHSER v roce 2013 činil téměř 5 miliard eur. Pro více informací navštivte www.dachser.cz.

Základní informace o společnosti DACHSER v České republice

DACHSER působí na trhu logistiky a zasilatelství již od roku 1992, kdy byla založena společnost E.S.T. a.s., poskytující služby v oblasti mezinárodní a vnitrostátní kamionové spedice, skladování a celních služeb. Portfolio společnosti bylo postupně rozšířeno i o služby v oblasti letecké a námořní dopravy. V roce 2004 se E.S.T. stala exkluzivním partnerem společnosti DACHSER pro Českou republiku, v roce 2006 uzavřela smlouvu o joint venture s mezinárodním poskytovatelem logistických služeb DACHSER a začala vystupovat pod jménem DACHSER E.S.T. a.s. Proces integrace byl završen rozhodnutím o přejmenování společnosti na DACHSER Czech Republic a.s. s účinností od 1. 1. 2010.

DACHSER disponuje téměř 44 000 m² distribučních a překládkových skladových ploch po celé republice. Ve svých osmi pobočkách (v Kladně, Ostravě, Brně, Břeclavi, Českých Budějovicích, Hradci Králové, Praze a na pobočce DACHSER Cargoplus) v současné době zaměstnává přes  370 lidí.

 

Zdroj: crestcommunications