Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

CTPark Ostrava slaví 10 let od zahájení stavby

Před 10 lety byla zahájena výstavba ostravského CTParku. Dnes celková rozloha CTParku Ostrava činí cca 80 hektarů, v areálu stojí aktuálně 20 budov, které poskytují zázemí 51 společnostem ze všech koutů světa a k dnešnímu dni společnost CTP do projektu investovala více než 300 milionů eur.

Kromě českých firem operuje v CTParku Ostrava také několik společností z Německa, Španělska, Holandska, Koreji a USA. Působí zde například sdílené servisní centrum pro GE Money Bank, robotické servisní centrum pro střední Evropu společnosti ABB, dodavatelé automobilek Hyundai a KIA HP Pelzer a Grupo Antolin a také společnosti UPS, Dachser, Rhenus a Schenker. Dohromady zde tyto společnosti zaměstnávají celkem 4 200 lidí.

„Dnes patří CTPark Ostrava mezi největší obchodní parky sítě CTP. Vnímáme ho jako velmi úspěšný projekt, který napomáhá Ostravě a okolí ve snižování nezaměstnanosti a zvýšení atraktivity celého regionu. Díky dobrému napojení Ostravy na Brno a Katowice evidujeme kontinuálně zájem společností, které zde chtějí působit,“ uvádí Remon Vos, generální ředitel společnosti CTP.

Většina nových aktivit v CTParku přichází od stávajících klientů, nedávno se CTP dohodla na prodloužení nájemní smlouvy se společností CTS a dokončila již druhou výrobnu pro HP Pelzer. CTP zde navíc vlastní pozemky, na kterých může na přání stávajících i nových nájemců začít v krátké době stavět nové prostory. CTPark Ostrava nabízí rovněž pronájem již hotových budov, velikost jednotek k pronájmu začíná již na 300 metrech čtverečních.

 

Zdroj: logisticsatoz