Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Coca-Cola stavět v Praze 14 nebude

Obří skladovací a expediční haly firmy Coca-Cola HBC ČR, v městské části Praha 14 stát nebudou. Společnost ustoupila od svého záměru rozšířit zástavbu stávajícího výrobního závodu na rozhraní pražských Kyjí a Hostavic. Myšlenku nové průmyslové stavby provázely od počátku protesty městské části a občanských sdružení.

Zástupci Městské části Praha 14 a občanského sdružení Za budoucnost Hostavic protestovali především proti nadměrné výšce skladu, která podle jejich názoru narušovala ráz krajiny. Ani zdvojnásobení provozu nákladních aut v okolí skladu se nesetkalo s kladným ohlasem. „Předložili jen jeden záměr a nerespektovali naše připomínky. To byl důvod, proč jsme se dostali do poněkud emocionálně vyhraněné komunikace,“ řekl v rozhovoru pro deník E15 starosta Prahy 14 Radek Vondra.

V územním plánu je dotčená lokalita zaznamenána coby plocha pro případnou průmyslovou zástavbu. Městská část se proto nebrání další diskusi o stavbě, pokud v budoucnu Coca-Cola HBC ČR přijde s upraveným plánem haly, který by respektoval přání místních obyvatel.

„Vzhledem k úspěšným úsporným opatřením provedeným jak v distribučním centru v Horních Počernicích, tak ve výrobním závodě v Kyjích, jsme se rozhodli nepožádat o analýzu vlivu na životní prostředí (EIA) a k projektu se popřípadě vrátit v budoucnu,“sdělil E15 mluvčí Coca-Cola HBC ČR Milan Luzum.

 

Zdroj: logisticsatoz