Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Studie slibuje Nošovicím sklady a 600 pracovních míst. Může jít o spekulaci.

Firma Panattoni Czech Republic Development chce podle studie EIA vystavět v Nižních Lhotách sklady pro automobilový průmysl. Jen zatím není jasné pro koho a jak. Manažeři společnosti Hyundai ale o projektu nic nevědí a nechtějí s ním být spojováni. Dle odborníků jde spíše o snahu zhodnotit pozemky.

Sama společnost Panattoni Czech Republic Development plánovanou stavbu nechce komentovat a odkazuje právě na studii EIA. Snaha o stavbu velkého skladovacího areálu překvapila i zástupce společnosti Hyundai, jejíž automobilka sídlí v bezprostředním sousedství plánované stavby.

Nic o tom nevíme, nemáme s tím nic společného a byli bychom neradi, kdyby nás s tímto záměrem kdokoliv spojoval,“ řekl mluvčí nošovické automobilky Hyundai Petr Vaněk. Podle něj a firemních právníků jde při podání studie EIA spíše o spekulaci na zvýšení ceny pozemků než o opravdovou snahu postavit skladovací areál.

V bezprostředním okolí automobilky víme jen o záměru vybudovat firemní areál společnosti CTP Park, o jiném jsme nebyli informováni. Není to ale potřeba, pokud by případný developer splnil zákonné podmínky, nemůže mu nikdo ve stavbě bránit. Z toho, co bylo ve studii EIA zveřejněno ale usuzujeme, že půjde spíše o snahu navýšit zpracováním studie EIA vlastní cenu pozemků, aniž by mělo k vlastní stavbě dojít,“ doplnil Vaněk.

Část pozemků odkoupila C. S. Cargo

Z průmyslové zóny v Nošovicích, kterou připravil kraj pro jihokorejskou automobilku, společnost Hyundai odkoupila jen pozemky ležící bezprostředně pod jejím areálem, zbylé části kraj prodal dalším zájemcům.

Mezi jinými také společnosti C. S. Cargo. „Na začátku listopadu 2007 byla mezi Moravskoslezským krajem a společností C. S. Cargo uzavřena kupní smlouva na zmiňované pozemky, které se svým umístěním nacházely uvnitř strategické průmyslové zóny Nošovice. Pozemky byly prodány za účelem výstavby logistického centra,“ řekla mluvčí krajského úřadu Petra Špornová s tím, že kraj prodával metr čtvereční za 600 korun.

Společnost C. S. Cargo se v roce 2010 přejmenovala na Logistics Park Nošovice. Komu firma patří, není zřejmé, jediným akcionářem je kyperská společnost Trifid Capital Limited. Majitelem společnosti Panattoni Czech Republic Development, která o potvrzení studie EIA žádá, je lucemburská společnost PG Europe.

Víceméně je to o navýšení ceny pozemku,“ potvrdil zdroj MF DNES pohybující se v developerském průmyslu fakt, že šest stovek pracovních míst v Nošovicích podle všeho hned tak nevznikne.

Redakce jeho totožnost zná, kvůli konkurenčnímu boji si nepřeje být jmenován. „Jsou to dobře umístěné pozemky, a tak se logicky snaží navýšit jejich cenu, což zpracování studie EIA může pomoci uskutečnit,“ dodal.

 

Zdroj: idnes