Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Český výrobce otevírá sklad v Rudné

Český výrobce krmiva pro zvířata, společnost Brit-Vafo si pořídila nový centrální sklad pro Českou republiku. V logistickém parku Business Park Rudná si pronajala skladový areál s kancelářským zázemím o celkové velikosti 12 tisíc metrů čtverečních. Provoz na ploše o velikosti 8 tisíc metrů spouští od června letošního roku. V budoucnu plochu rozšíří o další čtyři tisíce metrů. Vhodné prostory vyhledal průmyslový tým poradenské společnosti Cushman & Wakefield.

„Jedná se o velkou transakci, která významně ovlivní podíl volných ploch k pronájmu na Praze – západ. Tento trh je dlouhodobě zdravý a nabídka se zde setkává s poptávkou. Podíl volných ploch se dlouho pohyboval nad deseti procenty, nyní klesá pod tuto hranici. To může developery motivovat k nové výstavbě,” uvádí Laurent Jechoux z průmyslového týmu Cushman & Wakefield.
 
Areál v Rudné bude sloužit jako centrální sklad pro tři výrobní provozy firmy Brit-Vafo na území České republiky. „Jednotka byla nějakou dobu prázdná. Podařilo se nám vyjednat cenu za pronájem, která je přijatelná pro obě strany,” říká Laurent Jechoux.
 
Ze skladu v Rudné bude výrobce zásobovat celou Českou republiku i okolní země. „Naše obchodní aktivity úspěšně rostou a vidíme potenciál dalšího růstu. Proto jsme se rozhodli sestěhovat dosavadní skladovací provozy do jedné moderní haly a přiblížit tak naše logistické operace evropským standardům,” uvádí Pavel Bouška, jednatel společnosti Brit-Vafo.
 
Vlastníkem logistického areálu Business Park Rudná je developer Heitman. Celková plocha parku je v současnosti 170 tisíc metrů čtverečních.  Pronájem haly společností Brit-Vafo je největší letošní transakcí v tomto parku.
 
Zdroj. buidlingnews