Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Budova v Prologis Parku u D1 byla oceněna

Společnost Prologis dnes oznámila, že budova 4 v Prologis Parku Prague D1 West byla ohodnocena 65 % a získala certifikaci udržitelnosti BREEAM „Very Good“. Hodnocení je nejvyšší, jaké kdy bylo průmyslové budově ve střední Evropě uděleno. Zároveň se jedná o první skladovou halu v České republice oceněnou tímto certifikátem.

Společnost Prologis během výstavby prostoru o rozloze 21 429 metrů čtverečních dokázala dodržet přísné normy, aby dodala budovu špičkové kvality, energeticky úspornou, snižující provozní náklady a zvyšující ziskovost nájemníků.

„Jsme potěšeni, že jsme získali takto vysoké hodnocení v oblasti udržitelnosti pro tuto budovu. Naší prioritou je stavět nemovitosti, které perfektně vyhovují potřebám našich klientů a jsou z dlouhodobého hlediska efektivní, co se týče nákladů,“ řekl Martin Polák, Senior Vice President & Country Manager společnosti Prologis pro Českou republiku a Slovensko.

Hlavním dodavatelem projektu se stala společnost Goldbeck. Proces získání certifikátu BREEAM zajišťovala společnost ARCADIS CZ. Prologis Park Prague D1 West sestává ze čtyř budov o celkové rozloze více než 51 000 metrů čtverečních distribučních a kancelářských prostor. Park se nachází přibližně 11 kilometrů jihovýchodně od Prahy na křižovatce Říčany a Jesenice, přímo u dálnice D1.

 

Zdroj: logisticsatoz