Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Simeys chce v Jičíně postavit nový závod

Britská společnost Simeys Trade by chtěla v Jičíně postavit závod na výrobu léčiv a doplňků stravy za nejméně 50 milionů eur (přibližně 1,5 miliardy korun). Mohla by vytvořit až 300 pracovních míst na dělnických pozicích. Firma se v minulých dnech obrátila na jičínskou radnici s žádostí o získání pozemků v průmyslové zóně. ČTK to dnes řekl místostarosta Petr Hamáček (Sdružení pro Jičín).

Simeys Trade, která vznikla loni, podle něj poptává pozemek minimálně o velikosti 1,2 až 1,5 hektaru. Se stavbou by údajně chtěla začít v prvním pololetí roku 2016. "Pokud firma přijde s konkrétním záměrem a zajištěným financováním, jsme připraveni investora do zóny přijmout," uvedl Hamáček. Dodal, že závod by mohl stát v části zóny, kde má město k dispozici asi 3,5 hektaru pozemků.

Součástí závodu by podle sdělení firmy radnici byl i vývoj, laboratoře a skladová hala. Vedle vlastní výroby by závod zajišťoval také balicí služby pro jiné farmaceutické firmy. Na webových stránkách www.simeys.com společnost nabízí pod značkou pH+ dva doplňky stravy, které pro ni vyrábí pražská firma Biomedica. Jako třetí produkt nabízí sirupy pro výrobu ledových třístí a míchaných nápojů.

Průmyslová zóna v Jičíně, kterou radnice začala budovat v roce 1994, patří k nejúspěšnějším v zemi. Na okraji města postupně vznikla řada podniků, které zaměstnávají několik tisíc lidí. Největší závody patří firmám Continental, Hydra (dříve AEG Components), Ronal, SanSwiss, C.S.Cargo a Kobit. Posledním významnějším investorem v zóně je elektrotechnická firma Microrisc, která v ní loni otevřela výzkumné a technologické centrum.

 

Zdroj: financninoviny