Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Sklady a skladové haly - Přímo od majitelů

Amazon plánuje nová distribuční centra v ČR

Společnost Amazon se chystá v roce 2014 otevřít dvě nová distribuční centra v České republice. Firma reaguje na rostoucí poptávku napříč celou Evropou a nová centra jí zajistí dodržení závazku rychlých a spolehlivých dodávek zboží pro evropské zákazníky.

Pražské distribuční centrum bude umístěno v Dobrovízi, v těsné blízkosti centra pro vrácené zboží společnosti v sousedství Letiště Václava Havla Praha. Společnost si prostory pronajme od firmy Panattoni Europe. Distribuční centrum v Brně se bude nacházet nedaleko centra města u dálnice D1. Společnost Amazon si zde bude potřebné prostory pronajímat od firmy CTP Invest.

Každé distribuční centrum se bude rozprostírat na rozloze cca 95 000 čtverečních metrů (tedy na ploše o velikosti přibližně třinácti fotbalových hřišť). Za rozhodnutím umístit nová centra do Prahy a Brna stojí vedle dostupnosti kvalitních pracovníků také poloha České republiky v srdci Evropy a snadné propojení s dalšími klíčovými trhy.

Amazon zaměstná až 6000 lidí

V každém z distribučních center Amazon plánuje vytvořit až 2000 dlouhodobých pracovních míst a dalších 3000 míst sezónních – nutných k pokrytí zvýšené poptávky v období vánočních svátků. „Skutečnost, že se Amazon rozhodnul pro Českou republiku, znamená také uznání pro naši administrativu, která dlouhodobě usiluje o hladký a spolehlivý proces v případech zahraničních investic do České republiky,“ řekl k zveřejnění záměru Jan Kohout, ministr zahraničních věcí ČR.

Centra podpoří růst na evropském trhu

Společnost předpokládá, že provoz obou distribučních center zahájí ve druhé polovině roku 2014. Distribuční centra v České republice se stanou součástí sítě celkem 25 distribučních center společnosti Amazon rozmístěných v sedmi evropských zemích. Nová centra společně s centrem pro vrácené zboží v České republice umožní firmě zvládat stávající i budoucí poptávku zákazníků, která odráží rozšiřující se nabídku zboží a služeb Amazonu na evropském trhu.

„Otevření center je také velmi příznivé pro všechny české firmy, které již prodávají své zboží na Amazonu nebo to v budoucnu plánují,“ dodává ministr obchodu a průmyslu ČR, Jiří Cieńciała„Nová logistická centra v České republice je posunou o velký krok blíže k zákazníkům napříč celou Evropou.“

Chcete pracovat u Amazonu?

Pracovní příležitosti se nyní otevírají pro zájemce z různých oblastí spojených s příjmem (naskladněním) zboží, jeho kompletací a balením, a také pro manažerské posty a vedoucí týmů. Společnost nyní zahájí proces náborů zaměstnanců na tyto pracovní pozice. Následně v dubnu 2014 bude společnost pokračovat v najímání pracovníků pro navazující pozice. Zájemci mohou již ode dneška zasílat své žádosti o zaměstnání na e-mailovou adresu: [email protected]

 

Zdroj: logisticsatoz